0 Medlemmer og 1 Gæst læser dette emne.
Du er så klog, Zlay3r.
spændende tiltag selvom det gamle system ikke fejlede noget. Der var bare nogle der indbyrdes gav hinanden karma fordi de syntes bedre om hinanden end de andre.nu kan jeg se da jeg loggede ind her jeg havde -4 hvordan nulstiller man så det ? undrer mig lidt da jeg ser det nye tiltag som noget der må være gældende fra 21 februar og fremad, forståes på den måde at det vel må være de "nye" indlæg man bliver dømt på?
Jeg gav dig i hvert fald minus for din post i The Cannabis Question?. Den postede du d. 23 februar, og har allerede givet dig -3 alene. Skulle ikke undre mig om du har fået et minus andetsteds også
det jeg mener, syntes det er lidt langt ude hvis vi skal til at gå tilbage til gamle topics også begynde at give plusser og minusser efter det, kunne man ikke lave en lås så det kun var topics der var startet efter den 21 februar man kunne give respons på + - vise?evt. hvis den negative del bliver misbrugt som jeg allerede kan se, kunne man jo lave en anden model ala' 4 positive comments pr 10 post eller sådan noget.
spændende tiltag selvom det gamle system ikke fejlede noget. Der var bare nogle der indbyrdes gav hinanden karma fordi de syntes bedre om hinanden end de andre.
Efter Shortys idé bliver misbrug af funktionen straffet med udelukkelse fra brug af systemet Ved misbrug mener jeg en tydelig "kunstig" tendens i måden, hvorpå +/- tildeles.