0 Medlemmer og 1 Gæst læser dette emne.
Fik noget kylling i rasp. Dertil var der nogle brasede kartofler, hvor der blev hældt en fortyndet hjemmelavet bearnaise over som dressing. Mums det var godt.
Hvilken dag er din tartelet dag?? TORSDAG
blæser lige nok til at jeg gider at grille idag, men sådan et par velvoksne rib-eyes på grillen .. kunne være man skulle kigge på det en af dagene.Idag .. dunno - det er kæresten der skal stå for maden idag - så vi må se hvad det bliver til når hun har handlet, hvis ellers hun får snøvlet sig afsted.
kan jeg sgu godt forstå .. kæresten ved også at når der bliver lavet risengrød til hende og knægten, laver jeg selv aftensmad til mig - jeg gider bare ikke spise det.Risengrød er en ingrediens til Ris a la mande . punktumog jo, har da låg på weberen, men gider bare ikke idag - men der ryger nok en hel kylling i her en af dagene - da jeg har truet med det