0 Medlemmer og 1 Gæst læser dette emne.
USA - hyklernes samlingssted. Hurra hurra.
Please, uddyb
Ja, jeg er enig i at der er forskel på at slå en terroristleder ihjel, og knuse to bygninger og 3.000 mennesker, men reaktionen er den samme. Jeg synes det er lidt grusomt at et land, der burde fremstå som et forbillede for resten af verden, viser en sådan reaktion :/
Jeg er enig med Depi. Komplet idiotisk at fejre hans død. Osama var det største symbol på terror, men amerikanerne er så hovedløse, at de tror det er enden på terror. De fejrer på falske præmisser.
Men at det ligefrem er idiotisk, at de fejrer hans død, synes jeg, er lidt af en overdrivelse. Klart, det mest humane og 'smarteste', ville selvfølgelig være ikke at feste på den måde, som amerikanerne gør. Ikke desto mindre er det en forståelig reaktion fra amerikanerne for mig at se.
Garanteret nogen i Mellemøsten og andre anti-America der tager den fejring som en provokation
Helt sikkert. Derfor skrev jeg også, at det nok ikke er særlig 'smart'. Men stadig er deres reaktion forståelig.
hvilket jo må betyde at de bombede et mere eller mindre tilfældigt område som de antog var en terrorist lejr
as far as I know, blev han dræbt i ildkampe altså af landstyrker, og ikke bombning. desuden var det ikke en lejr, men derimod et palæ.