0 Medlemmer og 1 Gæst læser dette emne.
Du er så klog, Zlay3r.
Der er da ingen i USA, der kender til manden - klart at han kan gå frit rundt. Jeg kender ingen af de top 10 most wanted på FBI's liste overhovedet, så de ville frit kunne gå forbi mig her på gaden i dk. Tvivler på at der er mere end 0,02% af befolkningen i dk, der eksempelvis har tjekket den liste ud, så de kan genkende folk. Desuden er der hele tiden rigtig mange der er eftersøgt via interpol, men det er jo ikke noget den generelle befolkning følger med i.Hvis man vil forsvinde er det ikke noget problem med mindre man er snotdum.
men han har nok savnet at kunne tage røven på nogle flere naive folk derfor har han nok meldt sig selv
Citat fra: Zlay3r efter December 07, 2008, 06:37:30 pmmen han har nok savnet at kunne tage røven på nogle flere naive folk derfor har han nok meldt sig selv Den sætning giver absolut ingen mening.
Citat fra: Swarms efter December 07, 2008, 07:42:51 pmCitat fra: Zlay3r efter December 07, 2008, 06:37:30 pmmen han har nok savnet at kunne tage røven på nogle flere naive folk derfor har han nok meldt sig selv Den sætning giver absolut ingen mening.jo for så kommer han jo til danmark mon ikke han kan tage røven på nogle betjente der også tage røven på nogle andre igen
Citat fra: MonsterPool efter December 07, 2008, 05:22:01 pmDer er da ingen i USA, der kender til manden - klart at han kan gå frit rundt. Jeg kender ingen af de top 10 most wanted på FBI's liste overhovedet, så de ville frit kunne gå forbi mig her på gaden i dk. Tvivler på at der er mere end 0,02% af befolkningen i dk, der eksempelvis har tjekket den liste ud, så de kan genkende folk. Desuden er der hele tiden rigtig mange der er eftersøgt via interpol, men det er jo ikke noget den generelle befolkning følger med i.Hvis man vil forsvinde er det ikke noget problem med mindre man er snotdum.nu har manden jo meldt sig selv, men havde han været lidt smart havde han tjekke ud med flyet i dubai og ladet være med at boarde så var der ingen der havde ledt der, plus Dubai ikke har udleveringsaftale med danmark så havde han været sikker.men han har nok savnet at kunne tage røven på nogle flere naive folk derfor har han nok meldt sig selv
jeg gad sgu godt vide hvordan manden har kunne køre tværs over usa uden at nogen har genkendt ham? der må jo være mange der har set ham i usa for slet ikke at sige på flyet fra Dubai til usa.
muligvis bare slayer der ingen mening giver?
Måske faldet dig ind, at manden måske har en samvittighed og savner sin kone og datter?
Citat fra: SavaleX efter December 07, 2008, 10:42:53 pmMåske faldet dig ind, at manden måske har en samvittighed og savner sin kone og datter?nej for manden er syg og har ingen samvittighed
Du er som en broken record, der gentager linien "bææææh". Bæh, bæh, bæh.
Citat fra: Zlay3r efter December 07, 2008, 10:45:49 pmCitat fra: SavaleX efter December 07, 2008, 10:42:53 pmMåske faldet dig ind, at manden måske har en samvittighed og savner sin kone og datter?nej for manden er syg og har ingen samvittighedSå du kender ham personligt og har hørt fra læger der kan sige at han er "syg?"Det er flot Zlay3r. Endnu engang forstærker du min mening om dig og dine holdninger.@ Topic - jeg må ærligt indrømme at jeg er meget forvirret i den her sag, der er mange ting, der endnu ikke giver mening for mig, men som jeg håber på at kunne få svar på her i de næste uger.